Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på bandypuls@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Hammarby IF

Anfallare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Isac Karlsson 130 000 +16p 0 16 0 0 0
David Jansson 120 000 +13p 0 13 0 0 0
Ivan Lebedev 80 000 +5p 2 3 0 0 0
Pontus Nordenfors 60 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Mittfältare/ytterhalvor Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Adam Gilljam 140 000 +10p 0 10 0 0 0
Kasper Milerud 120 000 +16p 0 16 0 0 0
Robin Sundin 110 000 +10p 0 10 0 0 0
David Pizzoni 90 000 +0p 0 0 0 0 0
David Brodén 60 000 +11p −1 12 0 0 0
Melker Broberg 60 000 +6p 0 6 0 0 0
Lucas Dalin 60 000 +4p 0 4 0 0 0
Niklas Gifting 60 000 +4p 0 4 0 0 0
 
Försvarare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Robert Rimgård 70 000 −4p 0 −4 0 0 0
Arvid Kihlström 60 000 +0p 0 0 0 0 0
Felix Nyman 50 000 +2p 0 2 0 0 0
Tom Nyström 50 000 −2p 0 −2 0 0 0
Olle Öijer 50 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Viktor Birgersson 90 000 +6p 0 6 0 0 0
Filip Mörkdal 80 000 +0p 0 0 0 0 0
Matteo Tuvesson 40 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Tränare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Jonas Claesson 50 000 +8p 0 8 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Hammarby IF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
28 okt. 19:00
Broberg
Hammarby
  8 - 1   +1p
1 nov. 19:00
Hammarby
Vänersborg
  3 - 5   +10p
4 nov. 19:00
Gripen/Trollh
Hammarby
  4 - 5   +15p
11 nov. 19:00
Hammarby
Sirius
  4 - 1   +19p
15 nov. 19:00
Edsbyn
Hammarby
  8 - 2   +2p
18 nov. 19:00
Hammarby
Frillesås
10 - 2   +44p
25 nov. 19:00
Hammarby
Motala
  5 - 4   +14p
30 nov. 19:00
Västerås
Hammarby
2 dec. 19:00
Hammarby
Bollnäs
7 dec. 18:00
Sandviken
Hammarby
10 dec. 15:00
Hammarby
Vetlanda
16 dec. 19:00
Hammarby
Villa Lidköping
26 dec. 13:15
Sirius
Hammarby
30 dec. 19:00
Vetlanda
Hammarby
4 jan. 19:00
Hammarby
Broberg
7 jan. 17:00
Bollnäs
Hammarby
10 jan. 19:00
Hammarby
Västerås
13 jan. 19:00
Villa Lidköping
Hammarby
25 jan. 19:00
Vänersborg
Hammarby
28 jan. 15:00
Hammarby
Gripen/Trollh
31 jan. 19:00
Hammarby
Sandviken
3 feb. 19:00
Motala
Hammarby
7 feb. 19:00
Hammarby
Edsbyn
10 feb. 19:00
Frillesås
Hammarby