Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på bandypuls@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: GripenTrollhättan BK

Anfallare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Adam Rudell 120 000 +26p 2 8 10 6 0
Mikko Lukkarila 80 000 +0p 0 0 0 0 0
Victor Peterson 70 000 +20p 0 8 4 6 2
Johan Koch 70 000 +5p 2 −2 4 0 1
Philip Larsson 40 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Mittfältare/ytterhalvor Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Johan Esplund 140 000 +54p 2 16 26 10 0
Felix Callander 90 000 +10p 0 4 8 −2 0
Christoffer Norin 90 000 +34p −2 12 18 4 2
William Arvidsson 80 000 +28p 0 2 14 10 2
Tobias Augustsson 70 000 +12p 0 6 4 2 0
Victor Hjelm 70 000 +4p 0 2 0 2 0
Anton Heinulf 60 000 +6p 2 −2 6 0 0
Erik Quiros 60 000 −8p 0 0 −4 0 −4
David Jensen 50 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Försvarare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Artem Savelyev 80 000 −4p 0 2 −2 −2 −2
Victor Carlsson 60 000 −6p 0 0 0 −4 −2
Johan Skatz 50 000 −10p 0 −4 −2 −4 0
Theo Lewerin 50 000 −2p −2 0 0 0 0
 
Målvakter Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Juuso Tervonen 60 000 +14p 2 6 2 0 4
William Åhman 50 000 +0p 0 0 0 0 0
Isak Skog 40 000 +0p 0 0 0 0 0
 
Tränare Värde Total Okt Nov Dec Jan Feb
Joakim Hedqvist 40 000 +14p 1 3 7 1 2

Följande matcher ingår i tävlingen för GripenTrollhättan BK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
29 okt. 14:00
Gripen/Trollh
Edsbyn
  2 - 2   +7p
4 nov. 19:00
Gripen/Trollh
Hammarby
  4 - 5   +14p
11 nov. 19:00
Gripen/Trollh
Motala
  3 - 4   +4p
18 nov. 19:00
Gripen/Trollh
Sandviken
  1 - 2   +6p
25 nov. 19:00
Sirius
Gripen/Trollh
  3 - 3   +1p
27 nov. 17:00
Frillesås
Gripen/Trollh
  6 - 2   +8p
29 nov. 19:00
Gripen/Trollh
Vetlanda
  4 - 1   +28p
2 dec. 19:00
Gripen/Trollh
Vänersborg
  5 - 3   +20p
7 dec. 19:00
Bollnäs
Gripen/Trollh
  2 - 3   +15p
9 dec. 19:00
Gripen/Trollh
Villa Lidköping
  1 - 5   −3p
13 dec. 19:00
Västerås
Gripen/Trollh
  6 - 1   +4p
17 dec. 19:00
Gripen/Trollh
Broberg
  5 - 4   +20p
26 dec. 17:00
Vänersborg
Gripen/Trollh
  3 - 2   +10p
28 dec. 19:00
Gripen/Trollh
Sirius
  3 - 4   +10p
30 dec. 19:00
Broberg
Gripen/Trollh
  5 - 5   +19p
5 jan. 19:00
Gripen/Trollh
Västerås
  2 - 6   +10p
7 jan. 15:00
Motala
Gripen/Trollh
  3 - 3   +9p
10 jan. 19:00
Villa Lidköping
Gripen/Trollh
11 - 3   +9p
25 jan. 19:00
Vetlanda
Gripen/Trollh
  4 - 1   +2p
28 jan. 15:00
Hammarby
Gripen/Trollh
  5 - 2   −1p
1 feb. 19:30
Gripen/Trollh
Frillesås
  2 - 1   +12p
3 feb. 19:00
Sandviken
Gripen/Trollh
  6 - 2   −3p
7 feb. 19:00
Gripen/Trollh
Bollnäs
10 feb. 19:00
Edsbyn
Gripen/Trollh